23 czerwiec 2021

Wywrócony jacht. Z pomocą ruszyli policyjni wodniacy i inni żeglarze

fot. KPP w Ostródzie
O tym, jak ważna jest współpraca obywateli i policjantów świadczyć może interwencja na Jeziorze Drwęckim, gdzie doszło do wywrócenia się łodzi. Dzięki zaangażowaniu i pomocy żeglarzy oraz policyjnych wodniaków szybko udało się ustawić wywróconą żaglówkę, pozbawić ją nadmiaru wody i pomóc sternikowi w bezpiecznym dotarciu na brzeg.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę (20.06.2021r.) na Jeziorze Drwęckim. Policyjni wodniacy zostali poinformowani przez innych sterników, że w wyniku silnego podmuchu wiatru jeden z jachtów wywrócił się. Funkcjonariusze natychmiast popłynęli we wskazane miejsce. Okazało się, że wywrócony został jacht typu omega. W czasie zdarzenia w środku była jedna osoba. Na szczęście do zdarzenia doszło niedaleko od brzegu i mężczyzna nie odniósł obrażeń. Policjanci wraz z innymi żeglarzami udzielili pomocy poszkodowanemu i zadbali, by bezpiecznie dotarł do brzegu. Ustawili również przewróconą żaglówkę i pozbawili ją nadmiaru wody.

Wczoraj (22.06.2021r) do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęły podziękowania dla patrolu policyjnych wodniaków od poszkodowanego sternika, za pomoc, troskę oraz podniesienie na duchu w niedogodnej sytuacji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostródzie