27 listopad 2019

Odzyskali skradzione przedmioty ze skansenu w Starych Jabłonkach. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mężczyźni

W ostródzkiej komendzie odbyło się oficjalne przekazanie przedmiotów skradzionych z bunkra fortyfikacji w Starych Jabłonkach. Były to m.in. bagnety, lampy naftowe, medale pamiątkowe i broń pneumatyczna. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mieszkańców Ostródy. Obydwaj ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
46
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do włamania do Skansenu fortyfikacji w Starych Jabłonkach doszło na początku września 2019 roku. Skansen jest historyczną atrakcją dla zwiedzających i mieści się w schronie bojowym z czasów II wojny światowej.

Policjantów o włamaniu poinformował prezes Koła nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Kilka dni później ostródzcy kryminalni pracując nad sprawą ustalili sprawców i odzyskali skradzione przedmioty.

Wśród odzyskanych przedmiotów były m.in. bagnety, medale pamiatkowe, lampy i broń pneumatyczna.

23 latek i 34-latek usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Obydwaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Okazało się, że mają na swoim koncie jeszcze inne kradzieże.

Dwóm mieszkańcom Ostródy grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (26.11.2019r.) w ostródzkiej komendzie odbyło się oficjalne przekazanie Prezesowi Koła nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odzyskanych przedmiotów, które dla żołnierzy mają szczególną wartość ponieważ nawiązują do czasów II Wojny Światowej przypominając o heroicznej walce naszych rodaków o wolność kraju.

Podczas spotkania Ryszard Nowicki – Prezes Koła nr 5 ZŻWP na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, nadkom. Marcina Danowskiego złożył podziękowania dla policjantów zaangażowanych w sprawę wykrycia sprawców przestępstwa oraz za odzyskanie skradzionych ze Skansenu eksponatów.

(ak)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
46
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostródzie

kiedy
2020-04-05 17:00
miejsce
Centrum Kultury w Ostródzie,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-19 20:00
miejsce
Tawerna Ostróda, Ostróda,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-26 20:00
miejsce
Amfiteatr, Ostróda, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-07-03 20:00
miejsce
Amfiteatr, Ostróda, ul....
wstęp biletowany