17 listopad 2022

Niszczył cudze mienie, bo było mu zimno

zdjęcie: Niszczył cudze mienie, bo było mu zimno / pixabay/893224
Policjanci pracowali przy wyjaśnieniu sprawy uszkodzeń samochodów zaparkowanych na terenie Ostródy. Po raz kolejny ostródzcy kryminalni wykazali się niebagatelną skutecznością wykrywczą, zatrzymując sprawcę w niespełna dobę od zaistniałych zdarzeń.
REKLAMA

We wtorek (15.11.22) w różnych częściach miasta Ostródy nieustalony sprawca dokonał uszkodzeń zaparkowanych pojazdów. Idąc ulicą bez powodu podchodził do mijanych pojazdów i umyślnie uszkadzał elementy stanowiące ich wyposażenie. Za główny cel dokonywanych zniszczeń wybrał sobie lusterka zewnętrzne, których urwał w sumie trzy egzemplarze. Ponadto na pokrywę silnika jednego z samochodów rzucał kamienie niszcząc powłokę lakierniczą, doprowadzając również do jej zdeformowania. W innym z pojazdów „przeszkadzał” mu element będący logo producenta.

Do wyjaśnienia tej sprawy skierowano policjantów wydziału kryminalnego, którzy wykonując czynności wykrywcze w niespełna dobę ustalili, że sprawcą wszystkich opisanych zdarzeń jest 33-letni mężczyzna na co dzień przebywający na terenie Ostródy. Po zatrzymaniu usłyszał zarzut zniszczenia elementów czterech pojazdów, których wartość wyceniono na łączną kwotę 4720,- złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Jak tłumaczył główną przyczyna jego zachowania był wypity alkohol i odczuwalny tego wieczora chłód.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(mp)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ostróda
0.1°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:20
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostródzie

kiedy
2023-04-11 19:30
miejsce
Centrum Kultury, Ostróda,...
wstęp biletowany